Gagāts

Akmens apraksts

Nosaukums gāgāts ir cēlies no upes vai pilsētas ar nosaukumu Gagas. Citi sastopami nosaukumu ir- melnā jašma, melnais dzintars, gišers. Gagāts ir akmens ogles paveids. Akmens var būt tikai melnā krāsā.

Atspīdums- zīžains, perlamutrs.

Cietība- 3.0-4.0 pēc Mosas skalas; blīvums 1,3 g/cm3.

Pamata ieguves vietas: Anglija, Vācija, Francija, Ukraina, Spānija un ASV.

Ārstnieciskās īpašības

Uzskata, ka gāgāta rokas sprādzes lieliski, atbrīvo no podagras un krampjiem. Litoterapeiti iesaka veikt profilaktisku masāžu ar šo minerālu, locītavu saslimšanu gadījumā.

No gāgāta arī tiek izgatavotas nelielas plāksnītes, kuras paturot 2-3 minūtes plaukstās, lieliski var novērst saspringumu un atbrīvoties no uzkrātā stresa!

Maģiskās īpašības

Uzskata, ka gāgāts sevī ietver vecās pasaules spēku, tāpēc tas ir spējīgs sevī absorbēt visu negatīvu, kuru cilvēks sevī rada pats, visas bailes un visus dabai neraksturīgos lielumus.

Šis ir spēcīgākais karmas akmens, kas palīdz cilvēkam saprast savas dzimtas kļūdas un atklāj kā tās labot.

Gagāts savu saimnieku atbrīvo no gļēvulības, mīkstčaulības, neizlēmības  pretī dodot pārliecību un ticību rītdienai. Akmens palīdz atklāt jeb kurus melus.

Vēl jo vairāk akmens lieliski koriģē cilvēka orientāciju- neļaujot īpašniekā rasties interesei pret savu dzimumu.

Talismani un amuleti

Kā talismans gāgāts palīdz savam saimniekam atbrīvoties no nakts murgiem, nepamatotām bailēm un bezmiega. Šo akmeni drīkst iestrādāt tikai sudrabā un tad tas lieliski kalpos ārstiem, juristiem un ceļotājiem!