Opāls

Akmens apraksts

Nosaukums „opāls” ir cēlies no sanskrita vārda „upala”- dārgakmens. Dažkārt akmens ir sastopams arī ar citiem nosaukumiem- cara opāls, arlekīns, džirazols, žirazols, hodrofans, gialīts. Opāls ir pieskaitāms dārgakmeņiem.

Akmens krāsojums mēdz būt sarkans, zaļš, dzeltens, debesu zils, bāli pienains.

Atspīdums stiklains.

Cietība 5,5-6,5 pēc Mosas skalas; blīvums 2,1 gr./cm3.

Pamata ieguves vietas atrodas Indijā, Āfrikā un ASV.

Ārstnieciskās īpašības

Senatnē uz opāla nostādināja ūdeni un ar iegūto ūdeni ārstēja tādas slimības, kā dažāda veida infekcijas un sirds slimības.

Litoterapeiti ir pārliecināti, ka šis akmens ir spējīgs palīdzēt nervu sistēmas traucējumu gadījumā, palīdz tikt galā ar depresiju, kā arī atbrīvo no bezmiega.

Šo akmeni iesaka saaukstēšanās profilakses gadījumos. Uzskata, ja ikdienā cilvēks ieskatās šajā akmenī, tad ir iespējams uzlabot redzi.

Ir valstis, kurās šo akmeni izmanto, lai ārstētu neauglību.

Maģiskās īpašības

Opāla maģiskas īpašības ir zināmas jau no senatnes. Praktiski visās pasaules valstīs magi šo akmeni izmanto aizsardzībai no kaitnieciskas iedarbības. Austrumu valstīs šis akmens tiek uzskatīts par amuletu, kurš paredzēts sargāt mīlestību un veiksmi.

Opāls tiek uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem akmeņiem, pēc tā maģiskajām īpašībām. Šis akmens esot spējīgs aizsargāt savu saimnieku no epidēmijas, zādzībām, ugunsgrēka un zibens spērieniem.

Zinātāji saka, ka melnais opāls ir spējīgs savam saimniekam kaitēt, ja tam ir vājš raksturs. Taču baltie opāli darbojas tieši pretēji, tie spēj stiprināt raksturu, dāvā mieru un harmoniju ar apkārtējo pasauli.

Dažās Eiropas valstīs uzskata, ka šis akmens īpaši atbalsta talantīgus cilvēkus- palīdzot tiem attīstīt savas dotības. Taču, ja to iestrādā zeltā, tas kļūst spēcīgāks savā iedarbībā.

Talismani un Amuleti

Opāls ir magu un talantīgu cilvēku akmens. Zelta gredzens ar baltu opālu- lieliski kalpos medicīnas darbiniekiem, sniedzot atbalstu citu aprūpē. Zelta gredzens ar melnu opālu ir magu amulets, kurš palīdzēs attīstīt gaišredzības spējas!