Safīrs

Akmens īpašības!

Nosaukums „safīrs” radies no seno indiešu vārda canipriya- Saturna mīlēts. Cits šī minerāla nosaukums ir – debesu zilais jahonts. Safīrs ir pieskaitāms dārgakmeņu grupai.

Safīrs pieder pie korundu grupas. Šie akmeņi mēdz būt zili, dzelteni, zaļi, violeti un rozā. Spīdums- stiklains!

Cietība pēc Mosa skalas 9,0; blīvums 4,0g/m3

Pamata atradnes atrodas Krievijā, Francijā, Indijā, Šrilankā, Taizemē, Brazīlijā, Austrijā, Āfrikā, Madagaskarā, ASV!

Ārstnieciskās īpašības!

Tautas medicīnā safīram ir plašs ārstnieciskais diapazons. Uzskata, ka tas ir spēcīgs līdzeklis nieru slimību gadījumos, urīnpūšļa un urīnvadu sistēmas saslimšanas ārstēšanai.

Daudz litoterapeitu uzskata, ka šis akmens spēj ārstēt sieviešu slimības, reimokardītu,  sirds slimības, kā arī dziedēt rētas.

Dažās valstīs šo akmeni izmanto, lai dziedētu ausis un ādas slimības.

Ārstējoties jau ar dažādiem ķīmiskiem preparātiem un dabas līdzekļiem, iesaka nēsāt safīru zelta gredzenā, valda uzskats, ka tas pastiprinās zāļu efektu!

Maģiskās īpašības!

Safīrs simbolizē tīrību, apzinīgumu un stabilitāti. Eiropas valstīs to nereti dēvē par „Mūķeņu akmeni”, jo tas simbolizē, apzinīgumu, tīrību, labdarību un svētumu sirdsapziņu.

Austrumu valstīs šo akmeni saista ar tādām skaistām īpašībām, kā draudzība, pieticība un nodomu tīrība.

Pašlaik šo akmeni rotas lietās izmanto un litoterapeiti iesaka izmantot, lai labāk iepazītu apkārt esošo pasauli- izbēgtu no meliem un māņiem, aizsargātu savu ģimeni un stiprinātu mīlestību savā ģimenē!

Talismani un amuleti!

Kā talismans safīrs sniedz savam saimniekam spēju pieņemt stabilus un pareizus lēmumus, attīra domas un veicina zinātkāri.

Tas ir filozofu, zinātnieku un dzejnieku akmens.

Šo akmeni var izvēlēties cilvēki, kuriem bieži rodas slinkuma sajūta- šis akmens palīdzēs no tā atbrīvoties!