Astrofilīts

Akmens īpašības

No grieķu valodas astrofilīts tulkojas, kā zvaigžņotais akmens. Tā nosaukums ir tieši saistīts ar akmens izskatu- tajā bieži vērojams astērisma efekts- tas nozīmē, ka tajā bieži redzams četrstaru, sešstaru, astoņstaru vai divpadsmitstaru zvaigznes efekts.

Astrofilīts parasti sastopams zeltīti- dzeltenā, oranžā, brūngani melnā krāsā. Akmens ir necaurspīdīgs ar stiklainu atspīdumu.

Cietība pēc Mosa skalas 2-3 vienības, blīvums 3,3,-3,4 gr/cm3.

Tā sastāvā ir sastopams nātrijs, kālijs, alumīnijs, bārijs, kalcijs un niobijs.

Akmens parasti sastopams divos paveidos- radiāli starotais (“Saulītes”) un paralēli starotais (“Lietus”).

Šo akmeni iegūst pamatā Krievijā, Kazahstānas austrumos, Grenlandē un Norvēģijā.

Akmens ir pieskaitāms pie retiem kolekciju akmeņiem.

Ārstnieciskās īpašības

Astrofilīts saistās ar vielmaiņas procesiem, uzlabo gremošanas sistēmas darbību, normalizē asinsriti, lieliski palīdz sakārtot gan vīriešu, gan sieviešu reproduktīvo sistēmu. Bieži akmens tiek izmantots arī lai dziedētu nervu un sirds asinsvadu sistēmu.

Ieteicams cilvēkiem, kuru darbs saistās ar paaugstinātu elektro magnētisko lauku, vai arī to dzīves vieta atrodas tuvu augstsprieguma līnijām, telefona sakaru torņiem un citiem viļņu izstarotājiem. Akmens spēcinās imūnsistēmas darbību un padarīs organismu daudz pretoties spējīgāku, pret dažādām infekciju saslimšanām.

Maģiskās īpašības

Astrofilīts ir lielisks noskaņojuma pacēlājs, tas parūpēsies par to, lai cilvēks būtu labā gara stāvoklī un dzīvotu ar skaidru prātu. Šo akmeni plaši pielieto meditācijās, lai sasniegtu augstāku apziņas līmeni.

Dāvās īpašniekam dzīvesprieku, optimismu un pārliecību pašam par sevi un saviem spēkiem.

Astrofilīts ir pieskaitāms pie enerģētiski spēcīgajiem akmeņiem, līdz ar to, arī ar šo akmeni ir jābūt uzmanīgam. Tas nereti var ietekmēt cilvēkā ekstra- sensorās spējas- veicinot cilvēkā gaišredzības spēju attīstību, vai vismaz pastiprināt intuīciju.

Šo akmeni arī nereti saista, kā ģimenes akmeni, jo tas rada vēlmi cilvēkā būt uzticīgam un godīgam attiecībā pret partneri- aktivizē spēcīgu saikni starp abiem partneriem.

Taču der atcerēties, tā kā šis akmens ir samērā maz pētīts un ir arī reti sastopams, tad tā īpašības vēl nav līdz galam izpētītas, tāpēc, tas var radīt arī neaprakstītus efektus!

Šeit Tu vari ievadīt gan tekstu, gan ievietot attēlus un tabulas, ja ir tāda nepieciešamība.