- Angliski: Milk-parsley
- Vāciski: Sumpf-Haarstrang
- Zviedru: kärrsilja
- Igauņu: soo-piimputk
- Lietuviešu: pelkinis saliavas
- Krievu: горичник болотный
Čemurziežu dzimtas, divgadīgs vai daudzgadīgs augs. Augumā no 60-125cm. Stublājs stāvs, dobs, rievains. Stublājs sazarots. Lapas plūksnainas, veido trīsstūra formas aprises. Augšējo lapu kāti pie stublāja veido maksti. Ziedu čemuri stublāja un zaru galotnēs. Ziedi sīki, balti, neizziedējuši var būt sārti. Zied no jūlija līdz septembrim.
Augs aug purvos, purvainās pļavās un starp dažādiem krūmiem. Latvijā augs sastopams visā tās teritorijā.
Ārstnieciskam nolūkam ievāc auga lakstus, augustā- septembrī un auga saknes, agrā pavasarī vai vēlā rudenī. Saknēm īpatnēja saldi spēcīga smarža un nepatīkama garša.
Augs ir maz pētīts, taču ir zināms, ka auga saknes satur ēteriskās eļļas (<2%), furokumarīnus (peucedanīnu un umbelliferonu).
Ārstnieciskā nozīme
Ārstnieciskam nolūkam augu izmanto, kā sāpju mazinošu, pretiekaisuma, atkrēpošanos veicinošu un pret epilepsijas līdzekli. Auga preparāti stimulē sviedru un gremošanas dziedzerus. Pateicoties augā esošajiem furokumarīniem, to izskata, kā perspektīvu augu onkoloģisku slimību ārstēšanai.
Tautas medicīnā augu papildus pieminētam izmanto arī lai mazinātu galvas sāpes, ārstētu bezmiegu, augšējo elpceļu slimības. Lai atsāpinātu un mazinātu iekaisumu podagras un reimatisma gadījumā. Izmanto, lai pastiprinātu sviedru un gremošanas dziedzeru sekrēciju. Skalo mutes dobumu, lai mazinātu zobu sāpes, skalo brūces, lai novērstu infekcijas risku.