Rodonīts

Akmens apraksts

Nosaukums „rodonīts” ir cēlies no grieķu vārda rhodon- roze. Dažkārt sastopams ar nosaukumu- rozā akmens, rītausmas akmens, faulerīts, rubīna špats, rozā špats.

Minerālā materiāla krāsa mēdz būt rozā vai aveņu krāsas, ar melniem ieslēgumiem.

Atspīdums- stiklains.

Cietība 5,5-6,5; blīvums- 3,6gr./cm3.

Pamata atradnes vietas Krievija, ASV, Kolumbija, Indija, Austrija.

Ārstnieciskās īpašības

Austrumu dziedniecības literatūrā šis akmens sastopams, kā spēcīgākais palīgs pret onkoloģiju. Litoterapeiti, šo akmeni piedāvā kā spēcīgu līdzekli, ar kura palīdzību var ārstēt acs saslimšanas- uz aizvērtām acīm, novietojot rodonīta plāksnītes. Valda uzskats, ka rodonīts labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, atbrīvo no bezmiega, kā arī uzlabo aknu darbību.

Maģiskās īpašības

Rodonīts ir ilūziju akmens. Austrumu valstīs un Indijā šo akmeni uzskata par dievišķas dabas akmeni, jo tas spēj pamodināt talantus un mīlestību. Valda uzskats, ka šis akmens ir spējīgs pamodināt dzīvīgumu izmisušā cilvēkā, dodot tam cerību un atgriežot uz pareizā ceļa.

Mūsdienu mēdiji un magi, šī akmens bumbas izmanto meditācijām.

Eiropas valstīs tic, ka radonīts ir spējīgs atvērt cilvēkā apslēptos talantus, palīdzēt tos attīstīt un padarīt cilvēku atpazīstamu.

Talismani un Amuleti

Rodonīts- jaunu cilvēku talismans, kuri alkst uzvaru, kā arī lieliski noderēs rakstniekiem, dzejniekiem un mūziķiem. Kā talismans, labi kalpos rokas sprādze no šī akmens. Rokas sprādzi ieteicams nēsāt uz kreisās rokas, tad tas radīs lielāku vēlmi mācīties un sniegs papildus enerģiju caur sevi! Sliņķiem vislabāk izvēlēties šī akmens kulonu, tas palīdzēs atbrīvoties no slinkuma!