Bērzu čagas divkāršais izvilkums
Ieskats, kā pagatavot bērzu čagas divkāršo izvilkumu


Bērzu čagas divkāršais izvilkums ir paredzēts, lai iegūtu no šīs sēnes maksimāli daudz vērtīgo vielu! Bērza čagā ir vielas, kuras šķīst ūdenī un ir vielas, kuras šķīst taukos, attiecīgi, nepieciešams arī spirts!

Divkārša izvilkuma pagatavošanai ir nepieciešams spēcīgs alkohols, vēlams, 80% un vairāk. Protams, var izmantot arī 69%. Bērza čaga tiek aplieta ar alkoholu, vidēji attiecībā 1:5 (viena daļa čagas un 5 daļas alkohols). Ja čaga ir malta pulverī, tad tās nostādināšanai būs nepieciešams 1 mēnesi, tumšā vietā. Trauku laiku pa laikam ir jāsakrata un jāatver, gaisa maiņai. Ja, čaga ir gabalos, tad vēlams noturēt ilgāk.

Pēc noturēšanas, mēs no čagas esam izguvuši vielas, kuras ir šķīstošas taukos. Tagad nepieciešams nostādinājumu izfiltrēt. To var ērti darīt caur biezāku marles slāni vai kafijas automātu filtru!

Atfiltrētos bērza čagas biezumus nepieciešams ievietot katliņā un apliet tos ar ūdeni. Ūdens nepieciešams 2x vairāk, kā sākotnēji izmantotais spirts! Piemēram, ja izmantojāt uzlējumam 1L spirtu, tad vārīšanai izmantosiet 2L ūdens.

Bērzu čagas pulveris uz nelielas liesmas tiek vārīts 6h, ja čaga ir gabalos, tad vārīšanu nāksies veikt ievērojami ilgāk, bet nepārsniedzot 36h. Vēlams, laiku pa laikam atjaunot nogarojušā ūdens daudzumu. Gala rezultātā, iegūstat pēc piemēra, 2L ūdens novārījumu.

Iegūto masu atdzesējam un tad filtrējam, kā iepriekš to darījām ar spirta izvilkumu.

Tālāk iegūto spirta izvilkumu lejam kopā ar atdzesētu ūdens novārījumu un pildām sev vēlamās pudelēs! Ja, šis divkāršais izvilkums ir pareizi sagatavots, tas var stāvēt slēgtā traukā, tumšā vietā vismaz 2 gadus! Kaut ieteiktu to patērēt 1 gada laikā!

Dienas deva ir viena ēdamkarote, jo ar lielākām devām organisms netiks galā un vienkārši daļu izvadīs.

Rezultātā, esat ieguvuši spēcīgu divkāršo izvilkumu ar vērtīgu vielu kompleksu!

Piebilde!

Ja, esat pret spirta lietošanu iekšķīgi! Paņemiet pāris dienu devu ar izvilkumu, ielejiet katliņā un mazliet pakarsējiet! Spirts izgaros! Šo versiju jau nāksies uzglabāt ledusskapī. Lietošanas deva nemainās!

Bet pašu divkāršo izvilkumu uzglabājiet  ar spirta komponenti- mazāk iespējas, ka tas sabojāsies!