Rozā kvarcs

Akmens apraksts

Rozā kvarcs- viens no populārākiem kvarca paveidiem. Krāsa pienaini rozā. Rozā kvarca kristāli parasti ir puscaurspīdīgi, retāk caurspīdīgiem sektoriem. Atspīdums stiklains.

Cietība 7,0 pēc Mosa skalas; blīvums 2,6 gr./cm3.

Pamata atradnes vietas šim kvarcam atrodas Brazīlijā!

Ārstnieciskās īpašības

Tautas dziednieki uzskata, ka šis akmens labvēlīgi ietekmē limfātisko, izvades un imūno sistēmu. Valda uzskats, ka rozā kvarcs stiprina asins vadu sieniņas, tāpēc nereti to iesaka nēsāt profilaktiskos nolūkos. Akmens rozā krāsa uzlabo gara stāvokli, paaugstina tonusu, atbrīvo no nakts murgiem un padara vieglāku atkopšanos pēc stresa situācijām.

Maģiskās īpašības

Mūsdienu maģijas praksē rozā kvarcs tiek izmantots, lai atbrīvotu telpas no tajās uzkrājušās negatīvās enerģijas. Šis akmens ir izteikti jūtīgs pret melnās maģijas iedarbību tā tuvumā. Šo akmeni iesaka nēsāt sev līdzi, lai sevi aizsargātu no negatīvas iedarbības. Dažās valstīs valda uzskats, ka rozā kvarca amuleti spēj pagarināt tā nēsātāja dzīves ilgumu.

Sievietēm, kuras vēlas stipru ģimeni, šo akmeni ir ieteicams, nēsāt uz kreisās rokas kā rokas sprādzi- tas spēj sievietei nest laimi un spēj padarīt pievilcīgāku.

Austrumu valstīs, rozā kvarcu ciena par to ka tas spēj atnest mieru, mazinot dvēseles sāpes un spēju piedot.

Talismani un amuleti

Rozā kvarcs- mākslinieku talismans. Rakstniekiem ieteicams uz galda novietot nelielu rozā kvarca bumbu uz sava rakstāmgalda. Neliels, neapstrādāts rozā kvarca gabaliņš kabatā nesīs veiksmi, stiprinās pārliecību par sevi, un atvērs apslēptos talantus.

Rozā kvarca kuloni lieliski strādā, kā mīlestības un spēcīgas ģimenes amuleti.