Sporta ziede
Ziede pēc smagas slodzes

Sporta_ziede.jpg

Ziede satur 12% parastās zirgkastaņas (Aesculus hippocastanum) un 12% ārstniecības tauksaknes (Symphytum officinale), 10% bišu vaska (Cera flava), 10% purva vārnkājas (Comarum palustre), 7% parastā kadiķa (Juniperus communis), 6% ārstniecības amoliņa (Melilotus officinalis), 5% ziemzaļās kosas (Equisetum hyemale), 5% kokosriekstu eļļas (Oleum Cocos), 4% parasto zemestauku (Phallus impudicus), 4% lavandas (Lavandula angustifolia), 3% kalmes saknes (Acorus calamus), 3% divšķautņu asinszāles (Hypericum perforatum), 2% sarkanās mušmires (Amanita muscaria), kā arī kombinēti 17% parastās apses mizas (Populus tremula) un trauslā vītola mizas (Salix fragilis). Augi un sēnes macerētas vīnogu kauliņu eļļā.

Lietošana

Ziedi lieto muskuļu un locītavu zonas kopšanai pēc fiziskas slodzes, saspringuma vai noguruma. Tā piemērota lietošanai pēc sporta, pārgājieniem, intensīva darba vai ilgstošas stāvēšanas. Ziedi var pieskaitīt pie ārstnieciska tipa kosmētiska līdzekļa, kurš atslābina, veicina atjaunošanos un palīdz saglabāt ādas labsajūtu un komfortu, īpaši fiziskās slodzes ietekmētajās zonās.

Pirms ziedes lietošanas nepieciešams to uzziest uz elkoņa iekšpuses un pārbaudīt, vai nav alerģisku reakciju uz kādu no ziedes sastāvdaļām.

Ziedi lieto līdz 2 reizēm dienā. To var lietot arī pēc pirts vai ūdens procedūrām, kā arī pēc ilgstošas fiziskas aktivitātes.

Ziedes sastāvā ir vasks un eļļas, kuras pilnībā neuzsūksies ādā un veidos aizsargkārtiņu. Ja tā traucē, to drīkst ar maigu salveti noslaucīt, ne agrāk kā 30 minūtes pēc ziedes uzklāšanas.

Ziedi var uzglabāt un lietot 2 gadus. Uzglabāšana ledusskapī nav nepieciešama, bet vēlams to turēt vēsā un tumšā vietā, sargājot no tiešiem saules stariem.

Izgatavošana

Ziedies pagatavošanas pamatprincipi ir tādi paši kā citām ziedēm. Var palūkot pie Jaunības ziedes.

Pamatojums

Parastā zirgkastaņa satur escīnu – vielu, kura samazina kapilāru caurlaidību, stiprina asinsvadu sieniņas un mazina tūsku. Šo īpašību dēļ augs plaši izmantots kā dabisks veno-tonizējošs līdzeklis, īpaši varikozes, smaguma sajūtas un vēnu mazspējas gadījumā. Tā kombinācija ar citiem pretiekaisuma augiem padara zirgkastaņu ļoti efektīvu lokālai lietošanai fiziskas slodzes ietekmētās zonās.

Ārstniecības tauksaknē esošie alantoīns un rozmarīnskābe palīdz reģenerēt saistaudus, paātrina dzīšanu, mazina sāpes un iekaisumu. Augs stimulē šūnu atjaunošanos dziļākajos ādas slāņos, tāpēc ir neaizvietojams sastāvdaļa traumām, sastiepumiem un muskuļu saspringumam.

Purva vārnkāja tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajiem locītavu ārstniecības augiem tautas medicīnā. Tās lietojums saistīts ar hronisku locītavu sāpju, iekaisumu un pietūkuma mazināšanu, īpaši podagras un artrīta gadījumā. Augam piemīt arī pretsāpju un mīkstinoša iedarbība.

Parastā apses un trauslā vītola mizas satur dabiskus salicilātus – līdzīgas vielas kā aspirīnā. Šīs vielas iedarbojas kā dabiski pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļi, vienlaikus nekairinot gremošanas traktu, kā tas ir ar iekšķīgu lietošanu. Mizu izvilkumi lokāli mazina sāpes, karstumu un pietūkumu.

Parastais kadiķis tiek izmantots asinsrites uzlabošanai, pateicoties tā ēteriskajām eļļām, kuras veicina mikrocirkulāciju un rada sildošu efektu. Kadiķis palīdz “izkustināt” uzkrāto stagnāciju audos, un īpaši ieteicams saspringtiem muskuļiem un stīvām locītavām.

Ārstniecības amoliņš satur kumarīnus, kuri mazina asins viskozitāti un veicina limfodrenāžu. Tas ir lielisks palīgs tūskas gadījumā, kad nepieciešams izvadīt šķidrumu no starpaudu telpām. Tāpat amoliņam piemīt nomierinošs efekts nervu sistēmai un audiem.

Ziemzaļā kosa satur silīcija savienojumus, kas ir ļoti svarīgi saistaudu elastībai un nostiprināšanai. Tā palīdz uzturēt audu struktūru, veicina kolagēna sintēzi un kopumā uzlabo ādas un saišu stiprību.

Parastie zemestauki ir spēcīgs tautas medicīnā izmantots dziedinošs līdzeklis. Tiem piemīt antibakteriālas un brūces dziedējošas īpašības, kā arī spēja paātrināt audu reģenerāciju. Lietojot lokāli, tie veicina rētu dzīšanu, iekaisumu mazināšanu un ādas atjaunošanos.

Lavanda darbojas kā universāls ādas dziedinātājs – tā nomierina, mazina sāpes, palīdz muskuļu atslābināšanā un iekaisumu remdēšanā. Turklāt lavanda neitralizē stresa ietekmi un sniedz relaksējošu aromaterapijas efektu.

Kalmes saknei piemīt pretmikrobu, pretsāpju un sildošas īpašības. Tās saknes tradicionāli lietotas reimatisku sāpju mazināšanai, kā arī ādas dziļās dziedēšanas veicināšanai. Augs darbojas gan uz audiem, gan nervu galiem.

Divšķautņu asinszāle ir viens no retajiem augiem, kas iedarbojas uz nervu audiem un palīdz remdēt neiralģiskas sāpes. Tā veicina ādas dzīšanu, nomierina un darbojas kā viegls antiseptiķis. Asinszāles eļļa plaši pielietota arī ādas bojājumu dziedināšanai, tostarp apdegumiem un sastiepumiem.

Sarkanā mušmire ir īpaša sastāvdaļa – mazās un precīzi dozētās devās tā darbojas kā neiromuskulārais relaksants. Tautas medicīnā to izmanto locītavu un nervu sāpju mazināšanai, īpaši gadījumos, kad ir stīvums vai hroniskas sāpes, kuras citkārt ir grūti ietekmēt. Tā kombinācijā ar citiem augiem darbojas sinerģiski, pastiprinot to efektivitāti.

Bišu vasks un kokosriekstu eļļa kalpo kā ziedes bāze – tie baro ādu, veido aizsargbarjeru un palīdz ilgstoši noturēt aktīvās vielas uz ādas virsmas. Vasks arī piešķir ziedei viegli izklājamu, taču stabilu konsistenci.

Šī ziede ir veidota kā komplekss, kurā augi papildina cits citu, nevis darbojas atsevišķi. Katrā devā ir līdzsvarota iedarbība – asinsriti stimulējoša, pretiekaisuma, nomierinoša, audus reģenerējoša un dziļi dziedējoša.

Šī "Sporta ziede" ir veidota kā kosmētiski dziedinošs līdzeklis cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar fizisku slodzi, stīvumu, locītavu diskomfortu vai muskuļu nogurumu. Tā piedāvā dabisku veidu, kā palīdzēt ķermenim atjaunoties, vienlaikus stiprinot ādu un zemādas audus. Daba nav sadalāma pa sastāvdaļām – tās īstā iedarbība slēpjas augos kā veselumā. Tieši tāpēc ziedes pamatā ir nevis izolētas vielas, bet veseli augu izvilkumi, kā to darījusi tautas medicīna gadsimtiem. Ziede piemērota tiem, kuri meklē ne tikai simptomu atvieglojumu, bet arī ilgtermiņa atjaunošanos un harmoniju ķermenī.