Muskatrieksta ziede
Ziede skaistumam un veselībai

LIETOŠANA

Ziedi lieto lokāli vēlamajā vietā. Ierobežojumu lietošanā nav, neskaitot alerģiskas reakcijas, tāpēc pirms lietojat šo ziedi uzsmērējiet uz iekšdelnas nedaudz un palūkojieties vai nerodas blaknes.

Taču ieteikuma kārtā, es to ieteikšu lietot pirms gulētiešanas, ieziesties un doties pie miera. Nākamā rītā ziedes pārpalikumus uz ādas var notīrīt un tā turpinās savu darbību tāpat. 

Ziedi var uzglabāt 2 gadus, taču to atverot, ieteicams, izlietot ātrāk. Uzglabāšana ledusskapī nav nepieciešama, bet vēlams to turēt vēsā un tumšā vietā- sargāt no tiešiem saules stariem.

Tā, kā ziede satur ne spēcīgi, bet tomēr indīgu augu, pēc ziedes lietošanas ir svarīgi nomazgāt rokas ar ziepēm, kā arī ziedi neziest uz atvērtām brūcēm. Ārīgi lietojot šo ziedi, saindēšanās blaknes nav novērotas. Iekšķīgi šo ziedi lietot nav paredzēts.

Izveide

Ziedi gatavo klasiski, izmantojot divus traukus! Vienā traukā bišu vasku, egļu sveķus un kokosriekstu eļļu uzkarsē līdz 110C, līdz masa izkūst! Masu kārtīgi izmaisa un pievieno divšķautņu asinszāles ekstraktu un liek silt ūdens peldē trauku. Masa atkārtoti, vienmērīgi izkūst un tad pievienojam granātābola sēklu ekstraktu un muskatrieksta ekstraktu! Turpinām sildīt, līdz masa kļūst viendabīga! Tālāk jau pildām tīros un sterilizētos traukos!

Recepte: bišu vasks 15%; kokosriekstu eļļa 10%, egļu sveķi 5%, asinszāles ekstrakts 37%, muskatrieksta ekstrakts 21%, granātābolu sēklu ekstrakts 12%.

Pamatojums

Muskatriekstu ekstrakts eļļā

No izseniem laikiem muskatrieksts ir pazīstams kosmetoloģijā, kā jauneklību piešķirošs līdzeklis. Senajos Austrumos muskatrieksts tika izmantots, kā spēcīgs vīrieša potences pastiprinātājs.

Muskatriekstā esošās vielas labvēlīgi ietekmē sejas un ķermeņa ādu, tāpēc to plaši pielieto kosmētiskajos līdzekļos- krēmos, losjonos, želejās u.c. Tas palīdz reģenerēt, piešķirt jauneklību un stiprināt gan sejas, gan ķermeņa ādu. Tas ir efektīvs līdzeklis uz jauneklību vērstos un pret celulīta līdzekļos.

Mājas apstākļos, ar muskatrieksta ekstraktiem un ēterisko eļļu var pastiprināt citu kosmētisko līdzekļu efektivitāti. Muskatrieksts uzlabos sejas ādas krāsu un tās tonusu. Muskatrieksta nomierinošās un sildošās īpašības ir atradušas savu pielietojumu arī masāžas praksēs.

Muskatrieksta smarža izsens ir sieviešu novērtēta, bez tās nav iedomājama Austrumu kosmētika.

Ārstnieciskai nozīmei muskatriekstu izmanto, locītavu sāpju, neiralģijas un osteohondrozes ārstēšanai. Galvas sāpju gadījumā, muskatrieksta ekstraktu jauc kopā ar pienu un medu, un klāj uz pieres.

Muskatriekstā esošās ēteriskās eļļas pastiprina galvas ādas apasiņošanos. Turklāt tās baro matu folikulus, tā stiprinot matus. Muskatrieksts spēj izsildīt saites un muskuļus, tāpēc tas tiek iekļauts ārstnieciskās ziedēs, ar kurām var ārstēt poliartrītu, radikulītu un miozītu.

Granātābolu sēklu ekstrakts eļļā

Granātābola ekstrakts uzlabo citu vielu uzsūkšanos spēju ādā, paātrinot šūnu reģenerācijas funkciju un atjaunošanos. Granātābolu sēklas ir labs antioksidants, kas uzlabo ādas veselību un ādas izskatu, atbrīvo no brīvajiem radikāļiem- kuri var paātrināt ādas šūnu deģenerāciju un novecošanos procesus. Granātābolu sēklu ekstrakts palīdz novērst iekaisuma procesus jau šūnu līmenī, kurš radies dažādu cēloņu dēļ (ekoloģiskie toksīni, stress, nepareizs uzturs). Pateicoties fitoestrogēnam, šis ekstrakts var uzlabot ādas kvalitāti,  kā vīrietim, tā sievietei!

Tas tāds pavisam neliels ieskats šajos ne Latvijā augošajos augos un to ekstraktos, par citām sastāvdaļām mēs jau esam izrunājuši mājas lapā līdz šim! Zem pirmās bildītes ir sastāvs ar aktīvajām saitēm uz jau esošajiem rakstiem!

Ziedes pamatdoma ir veselīga āda un skaistums, dažādu ikdienas problēmu novēršana un dziļāku ādas slāņu uzturēšana kārtībā. Muskatrieksts ir spēcīgs līdzeklis, kas ietekmē arī locītavas un muskuļus, taču šajā ziedē ir dabīgais ekstrakts, kurš nav stipri koncentrētā veidā, līdz ar to tas drīzāk uzlabos apasiņošanos, piešķirs veselīgāku izskatu ādai un sakārtos dažādas ādas un zemādas problēmas!

Protams, kā ik vienai dabiskajai ziedei, vienmēr ir arī apslēptā iedarbība, kuru spēšu aprakstīt laika gaitā, testējot pašu ziedi. Tā tomēr ir plašas iedarbības ziede, šajā gadījumā ar ļoti saudzīgu un maigu iedarbību!

Atsauksmes

09.03.2021

Lietoju kā krēmu sejai un ķermenim un varu priecāties par efektiem. Sejas āda gluda, mīksta, līdzena. Apkures sezonā, kad iekšā sauss gaiss, sīkas grumbiņas vairāk manāmas, tagad izzudušas pilnībā. Savukārt, ķermeni nemoka vairs tāda sausā, savilktā sajūta. No veikala krēmiem viņa atlaiž uz to brīdi, kamēr uzsmērēts, pēc tam atkal savelk, bet no ziedes šī sajūta pazuda pavisam. 

Vēl rokas, kad pēc slapjumiem un aukstumiem asas un cietas paliek, ieziež ar Muskatrieksta ziedi un uzvelk gumijas cimdus. Tad var arī kaut ko padarīt, nav jāsēž mierā, bet pamatdoma tāda, ka zem cimdiem ziede pilnībā tiek iedzīta ādā, uzreiz mīkstas.