Purva ziede
Ziede ar purva vaivariņu priekšgalā

Lietošana

Ziedi lieto lokāli vēlamajā vietā- visbiežāk uz locītavām. Ierobežojumu lietošanā nav, neskaitot alerģiskas reakcijas, tāpēc pirms lietojat šo ziedi uzsmērējiet uz iekšdelnas nedaudz un palūkojieties vai nerodas blaknes.

Taču ieteikuma kārtā, es to ieteikšu lietot pirms gulētiešanas, ieziesties un doties pie miera.  Ieteicams lietot bez pārtraukumiem, kursa veidā, vadoties pēc savām sajūtām. Tiklīdz pašsajūta uzlabojas, palietojiet to vēl pāris dienas. Populārākie kursi ir 14/14 vai 30/14 (lieto/nelieto).

Ziedi var uzglabāt 2 gadus, taču to atverot, ieteicams, izlietot ātrāk. Uzglabāšana ledusskapī nav nepieciešama, bet vēlams to turēt vēsā un tumšā vietā- sargāt no tiešiem saules stariem.

Tā, kā ziede satur ne spēcīgi, bet tomēr indīgus augus, pēc ziedes lietošanas ir svarīgi nomazgāt rokas ar ziepēm, kā arī ziedi neziest uz atvērtām brūcēm. Ārīgi lietojot šo ziedi, saindēšanās blaknes nav novērotas. Iekšķīgi šo ziedi lietot nav paredzēts.

Der zināt, ka ziede mazina arī sāpju signālu efektivitāti un to samazināšanās nenozīmē pilnīgu atlabšanu. Tāpēc, lietojot ziedi, saudzējiet sevi arī mirklī, kad sāpes ir rimušās.

Izveide

Ņemam divus traukus. Pirmajā ievietojam egļu sveķus, bišu vasku un kokosriekstu eļļu, un uzkarsējam līdz 120C, līdz masa paliek viendabīga. Nepieciešamības gadījumā, atdalām sveķos esošo gružus. Ieteicams, gatavot nelielās porcijās, lai sveķi ar bišu vasku neatrastos šādā temperatūras režīmā pārlieku ilgi- maksimāli, kritiskais ilgums ir 3h, taču nevajag to sasniegt.

Otrā traukā pildām pārējās sastāvdaļas. Bišu vaskam un priežu sveķiem izkūstot mēs mazinām temperatūru uz 50-60C un liekam sildīties arī otru trauku līdzās (te var ievietot arī termometru). Redzot, ka otrā traukā visas sastāvdaļas ir uzsilušas un izkusušas, tai pat laikā, pirmā traukā masa ir padzisusi (abos traukos puslīdz vienlīdzīga temperatūra +-20C). Abu trauku saturus varam saliet kopā un izņemt no sildīšanas iekārtas. Iegūto masu ir nepieciešams kārtīgi izmaisīt un sapildīt kārstu tīros, dezinficētos traukos. Traukus labi var izsildīt, sildot pašu ziedes masu!

Ja, gadījumā savienojot abu trauku masas, sveķi, bišu vasks un kokosriekstu eļļa saraujas kunkuļos- tad iegūto masu, maisot izsildām!

Recepte: Purva vaivariņa ekstrakts 52%, Ārstniecības kliņģerītes/ Sudraba retēja/ Vērmeles/ marokāņu mētras ekstrakts 22%, Bišu vasks 10%, Kokosriekstu eļļa 10%, Egļu sveķi 6%

Pamatojums

Ārstniecībā purva vaivariņu lieto arī ārīgām vajadzībām! Ar to ārstē metabolisko artrītu, reimatisko artrītu, akūtu un hronisku reimatismu un pat podagru. Vaivariņš spēj atrisināt arī dažādas ādas slimības, kā ekzēmas, kašķis, izsitumi un furunkuloze. Turklāt, purva vaivariņš ir spēcīgs antiseptiķis. Klāt vēl iet vairāki kopjoši augi un pašas ziedes bāze, kas arī ir ievērojams ādas kopjošs līdzeklis. 

Šīs ziedes galvenā nozīme ir iedarbība uz dažādām locītavu problēmām, ja Jaunības ziedes sastāvs, ievērojami atvieglo ikdienas dzīvi- atsāpinot, uzlabojot apasiņošanos un reģenerējot šūnas, tad šī ziede vairāk ietekmēs locītavu veselību! Pie viena sakārtojot arī locītavu darbību, stiprinot asinsvadus, palīdzot atbrīvoties no iekaisumiem un pat uzlabot locītavu vielmaiņu- tā arī ir tā īpašības, kas nepieciešama podagras gadījumā.

Purva vaivariņa ziedes tiek lietotas arī  pēc fiziskām aktivitātēm, lai papildus aizsargātu locītavas un to darbību, kā arī lai nomierinātu muskuļus.

Protams, ka kā jau tas ir ierasts, es šeit varu aprakstīt tikai aptuvenu virzienu, ko šī ziede ir spējīga izdarīt! Taču reālā dzīve rāda, ka ziedes strādā ievērojami plašāk, kā to vispār var iedomāties! Bet to var pārbaudīt tikai praksē!