Ziedu ziede
Nelies ieskats ziedputekšņu ziedes izvēdē

Sastāvs

Vīnogu kauliņu eļļa, bišu vasks, kokosriekstu eļļa, ārstniecības tauksakne, divšķautņu asinszāle, lielais diždadzis, plūmju evernija, ārstniecības kliņģerīte, parastā vībotne, parastā vīrcele.

Lietošana

Ziedi lieto lokāli, izmantojot tieši uz velamo vietu. Šo ziedi var izmantot neierobežoti ilgi un bieži, ja pret to nav alerģiskas reakcijas. Ziede satur, maltus bišu vāktus ziedputekšņus, tāpēc uzklājot šo ziedi, pēc 30 minūtēm var ar salveti to noslaucīt nost, protams, ja ir iespēja, atstāt to uz ilgāku laiku.

Ziede lietojama, gan kā ārstniecisks līdzeklis, gan kā kosmētisks. No tā var veidot arī dažāda veida maskas.

Izvēde

Sākotnēji ir nepieciešams izvēdot dažādus ekstraktus- ārstniecības tauksaknes (40%), divšķautņu asinszāles (20%), lielā diždadža un plūmju evernijas (20%), ārstniecības kliņģerītes un parastās vībotnes (15%), parastās vīrceles (5%). Un tās sajaukt savā starpā, pēc iekavās norādītajiem procentiem!

Iegūstot ekstraktu maisījumu to uzlej uz smalcinātiem bišu ziedputekšņiem, es izvēlējos, ar 150ml maisījumu apliet 50gr ziedputekšņu. Tālāk to ir vēlams noturēt vismaz pāris dienas, laiku pa laikam sakratot.

Tālāk liekam 100C kust bišu vasku (75gr), kad tie izkusuši samazinām temperatūru uz 60C un pievienojam kokosriekstu eļļu (60gr). Gaidām stabilus 60C un pievienojam, eļļas maisījumu ar ziedputekšņiem un sākam intensīvi maisīt, līdz iegūstam homogēnu masu. Redzot masā bišu vaska gabaliņus, varat to ielikt uz laiku pie 60C silt un izkausēt šos biezumus, taču nav obligāti, lietošanā tie netraucēs. 

Pamatojums

Šīs ziedes pagatavošanas mērķis ir iegūt līdzekli, kurš iedarbojas dziednieciski- kosmētiski. Ziedputekšņi ir bišu produkts, taču no visiem bišu produktiem vismazāk alerģisku iedarbību. Ziede pielāgota izmantošanai uz ķermeņa jūtīgajām daļām, kā arī sejas. Pēc sastāva ir saprotams, ka šī ziede ir visnotaļ universāla, taču tās pamatiedarbība vērsta uz higiēnisku sevis kopšanu- izmantojot šo ziedi, līdzvērtīgi maskām, pirtīs un citu kosmētisko procedūru laikā. Ziedei piemīt, gan reģenerējošas, gan kopjošas, gan aizsargājošas īpašības un paredzēta visa veida ādas dziedināšanai un kosmētisku defektu novēršanai (rētas, izsitumi, pūtītes, strijas u.t.t.).