Tīrības ziede
Propolisa, lielās strutenes un efeju sētložņas ziede

Lietošana

Ziedi lieto lokāli, ziežot plānā kārtiņā uz ādas bojājuma vietas. Šo ziedi ir ieteicams lietot ne biežāk kā reizi dienā. Pirms sākt lietot šo ziedi, uzziediet nelielu daudzumu uz elkoņa locītavas iekšpusi un palūkojiet vai nerodas alerģiskas reakcijas.

Atbrīvojoties no ādas problēmām, šo ziedi palietojiet vēl vismaz pāris dienas, taču nepārspīlējiet, jo ziedes sastāvā esošā lielā strutene var radīt arī ādas apdegumus, īpaši cilvēkiem ar jūtīgu ādu.

Ziedi var uzglabāt 2 gadus, taču to atverot, ieteicams, izlietot ātrāk. Uzglabāšana ledusskapī nav nepieciešama, bet vēlams to turēt vēsā un tumšā vietā- sargāt no tiešiem saules stariem.

Tā, kā ziede satur ne spēcīgi, bet tomēr indīgus augus, pēc ziedes lietošanas ir svarīgi nomazgāt rokas ar ziepēm, kā arī ziedi neziest uz atvērtām brūcēm, gļotādām un nepieļaujiet tās nokļūšanu acīs. Ārīgi lietojot šo ziedi, saindēšanās blaknes nav novērotas. Iekšķīgi šo ziedi lietot nav paredzēts.

Izveide

Recepte: Propolisa ekstrakts kokosrieksta eļļā 28%, Efeju sētložņas ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 27%, Lielās strutenes ekstrakts vīnogu kauliņu eļļā 26%, Bišu vasks 13%, Egļu sveķi 6%.

Pagatavošana šai ziedei netiks minēta, jo sastāvdaļu sagatavošana paredz daudz sarežģītu procesu, kurus atkārtot būs grūti, jo ikdienas mājsaimniecībā nav tik specifisku iekārtu.

Tāpēc varat eksperimentēt un sagatavot izejvielas pēc saviem ieskatiem un tālāk jau gatavot ziedi! Ko iespējams varat aizstāt ar kādu citu augu ir lielā strutene, kuras vērtību saglabāt ir problemātiski.

Pamatojums

Šīs ziedes pamatdoma ir ārstniecisks efekts uz dažādām ādas problēmām un slimībām. 

Lielo struteni ziedē pielieto, lai iedarbotos uz dzimumzīmēm, ādas karpām, papilomām, lipomām, ārstētu diatēzi, neirodermatītu, ekzēmu, dermatītu, alerģiskus izsitumus, sēnīšu slimības, ādas tuberkulozi, labdabīgus un ļaundabīgus audzējus. Daudzviet pētījumos tiek minēts, ka lielo struteni var pielietot arī psoriāzes jeb zvīņēdes ārstēšanā, taču šī informācija ir pretrunīga- vieni pētījumi min, ka esot efektīva, citi ka labāk to nelietot psoriāzes gadījumā.

Efeju sētložņa ir izsens viens no spēcīgākiem līdzekļiem pret dažādām ādas un zemādas kaitēm- pinnēm, pūtītēm, izsitumiem, insektu kodumiem, dermatozes, furunkulozes, karbunkuliem un dažādiem zemādas sastrutojumiem, kā arī augoņiem.

Par propolisu ticu, ka atsevišķi nav nepieciešams stāstīt, jo par tās efektivitāti ir sarakstītas jau leģendas un tik tiešām šī vielas ir vērtīga cilvēka veselībai, gan iekšķīgi, gan ārīgi. Turklāt propoliss nostrādās arī kā balasts lielajai strutenei. Neļaujot nodarīt ādai kaitējumu.

Turklāt, ziedē ir arī pavadvielas, kuras iedarbojas ārstnieciski un stiprinoši uz ādu un veselību.

Pieņemu, ka lasot augstāk minēto, aptuveni, top skaidrs, kāda ir mana ideja šīs ziedes radīšanā. Pats šīs ziedes sastāvdaļas jau izsenis pielietoju savā ikdienā un īpaši pirtī, lai uzturētu savas ādas stāvokli, tikai lielās strutenes un efejas sētložņas lakstus lietoju svaigā veidā. Līdz šim arī ar blaknēm neesmu sastapies no ziedē esošo augu puses.