Zemestauku ziede
Populārākās ārstniecības sēnes ziede

Sastāvs

1.versija

Vīnogu kauliņu eļļa, kokosriekstu eļļa, bišu vasks, olīveļļa, linsēklu eļļa, priežu sveķi, parastie zemestauki, bērza čaga, ārstniecības kumelīte, ārstniecības tauksakne.

2.versija

Vīnogu kauliņu eļļa, kokosriekstu eļļa, bišu vasks, egļu sveķi, parastie zemestauki, bērza čaga, ārstniecības amoliņš, ārstniecības tauksakne.

Ārstnieciskā nozīme

Izmantotie augi ir izsenis lietoti tautas un oficiālajā medicīnā. Kā ierasts, visas ziedes, kuras gatavotas uz bišu vaska bāzes ir visnotaļ universālas un noder dažādu ādas problēmu dziedēšanai. Jo ziede satur sevī ne tikai vērtīgās vielas no speciāli izvēlētajiem un pievienotajiem augiem, bet jau pašas bāzes vielas, kā eļļas un bišu vasks, sevī ietver vērtīgu vitamīnu un minerālvielu bāzi.

Šī ziede sevī ietver zemestaukus, kuri stimulēs ādas dabīgās aizsargfunkcijas, padarīs ādu elastīgāku un to stiprinās, kopā ar tauksaknes izvilkumu pastiprinās audu reģenerāciju, pastiprinās zemādas audu apasiņošanos, palīdzēs mazināt sāpes locītavās. Un, pētnieki ir noteikuši arī šīs sēnes efektivitāti pret dažādiem ļaundabīgiem veidojumiem uz ādas un zemādas slānī.

Bērza čaga, savukārt, ārīgi tiek lietota, lai cīnītos ar ekzēmu, atopisko dermatītu, eritrodermatītu, dažādu ievainojumu, traumu, apdegumu, apsaldējumu, iekaisumu, papilomu, kandilomu ārstēšanai. Kā, arī šis augs tiek pētīts, kā labvēlīgs, lai cīnītos ar dažādiem audzējiem.

Šī ziede, sevī ietver mūsdienās populārus augus, kuri ir biežāk sastopami, pie iekšķīgi lietojamiem, retāk ziedēs! Tāpēc šī ziede ir no tām ziedēm, kuru vienkārši ir jāpamēģina, lai saprastu, kā tā darbojas!

Īpašības: pretmikrobu, pretsēnīšu, pretvīrusu, dziedējošas, stiprinošas, pret audzēju, pretiekaisuma, attīrošas, sāpju remdējošas, antibakteriālas, pretalerģiskas.

Pielieto, tādos gadījumos, kā: artrīts, poliartrīts, artroze, psoriātiskais artrīts, radikulīts, podagra, osteohondroze, metastāzes kaulos, sarkoma, polipi, melanoma, furunkuli, izgulējumi, vēža un tromboflebīta brūces, dermatīts, psoriāze, piodermija, mikoze, nagu un pēdu sēnīte, ekzēma, tromboflebīts, varikozās vēnas, papiloma, karpas, lipoma, brūces un apdegumi, traumas, kukaiņu kodumi, iekaisumi, jauniešu pinnes, herpes un vīrusu ādas bojājumi ! Un tā ir tikai daļa gadījumu, kad šī ziede ir noderīga.

Lietošana

Lietošana lokāla, lieto pēc vajadzības vai kursa veidā. Ziedi klāj plānā slānī, labi iemasējot to ādā.

Ziede satur sevī, cietās daļas graudu veidā (zemestauku un bērza čagas pulveris).

Ziedi ieteicams uzglabāt vēsā un no tiešiem saules stariem pasargātā vietā.

Ziedes efektivitāti var palielinot lietojot kompleksi ar citiem ārstniecības līdzekļiem, piemēram, iekšķīgi lietojot zemestauku izvilkumus.

IZVEIDE

Sāksim ar tehnisko daļu, sākotnēji ir nepieciešams saprast temperatūras robežas, kuras ir pieļaujamas šai ziedei- priežu sveķi 95C, bišu vasks 120C, vīnogu kauliņu eļļa 260C, linsēklu eļļa 107C, kokosriekstu eļļa 177C,  zemestauki 35-40C, bērza čaga 60C, ārstniecības kliņģerīte un ārstniecības tauksakne 40C.

Kā redzams, tad šeit sastāvdaļas nāksies dalīt grupās un gatavot pa daļām.

Šai ziedei ir viena īpatnība, tās sastāvā ir aktīvās vielas un nav vēlams to gatavot metāla traukā, līdz ar to šoreiz atteicos no tik pierastajām tukšajām kafijas bundžām. Varētu mēģināt vēl emaljētā grāpīti, taču ja tajā sāksies sildīt sveķus- ar 90% garantiju varu teikt, ka vēlāk šo grāpīti izsviedīsiet ārā. Tāpēc es izvēlējos gatavot 3L burkā.

Ir nepieciešams inkubātors, kas var nodrošināt precīzi ieregulētu temperatūru ar nobīdi 5C.

Sākotnēji mums ir nepieciešams izkausēt sveķus, taču tos izkausēt tīrā veidā ir diezgan bezcerīgs pasākums, kas veicinās tikai to piecepšanos pie trauka pamatnes. Šo problēmu atrisinam pievienojot sveķiem bišu vasku un ļaujam tiem kust vienmērīgi pie 100C. Pie 95C sveķi sāks kust un bišu vasks var brīvi izturēt 100C, apmēram 3h ilgi. Nevēlos samelot, bet bišu vasks, manuprāt, izdega un kļuva nelietojams ap 300C. Tā tad mums ir 3h laika, lai izkausētu vasku un priežu sveķus, sveķi, protams, kusīs nelabprāt, jo 95C ir tikai to mīkstēšanas temeratūra. Sākotnēji izkusīs vasks un tas sāks pamazām kausēt arī sveķus, vērojiet, lai nesāktos burbuļošana.

Tālāk mēs mazinām temperatūru uz 70C un pievienojam, visam sastāvam kokosriekstu eļļu un uzturam tālāk šādu temperatūru. Tālāk sākas interesantākā daļa. Izņemam no inkubātora trauku ar izkausēto vasku, sveķiem un kokosriekstu eļļu un triecienveidā pārsitam temperatūru uz leju, pielejot klāt atdzesētu linsēklu eļļu ar ārstniecības kumelīšu izvilkumu. Inkubātoru laikus pārregulējam uz 40C.  Ar termometra palīdzību pamanīsiet, ka traukā temperatūra kritīs, sasniedzot <60C,gāžam klāt maltu bērza čagas pulveri un spēcīgi maisam visu kopējo masu, jo tā lēnām sāks stingt. 

Maisam, līdz sasniedzam temperatūru ap 35-40C un gāžam klāt zemestauku izvilkumu eļļā (ieteicams to iepriekš uzsildīt līdz 30C), kopējā masa mēģinās uzreiz sajaukties vienā lielā kunkulī, bet nepārdzīvojiet turpiniet to maisīt. Kad tā paliek homogēna, liekam inkubātorā pie 40C un ļaujam tai tur stāvēt kādu laiku, lai tā sašķidrinās, vai otrs variants uzreiz pildam pa trauciņiem. Uzreiz pildīt ir labāk, jo tas papildus nebojās zemestaukus, taču pildīšana ir sarežģīta, jo visa masa ir līdzīga biezputrai un ja pagatavojat lielu masu, tad varat nepagūt to sapildīt, tā ātri stingst. Bingo, ziede ir gatava.

Likšu, pašiem rēķināt proporcijas:  Zemestauku izvilkums vīnogu kauliņu eļļā 1000ml; Kokosriekstu eļļa 500ml; Kumelītes izvilkums linsēklu eļļā 300ml; Tauksaknes izvilkums olīveļļā 100ml, Bišu vasks 640gr.; Priežu sveķi 130gr.; Bērza čaga 30gr. 

Bet ir arī otrs variants: Bišu vasks 10%, Egļu sveķi 5%, Kokosriekstu eļļa 10%, Parasto zemestauku un bērza čagas ekstrakts 35%, Ārstniecības tauksaknes ekstrakts 27%, Ārstniecības amoliņa ekstrakts 13%.

Atkritumus pēc ziedes pagatavošanas nesvēru! Atkritumi rodas no priežu vai egļu sveķiem, jo tie 100% neizšķīst ziedē.