Zirgkastaņas un tauksaknes ziede
Ziede sāpēm, kuru izcelsme ir asinsvadi

Sastāvs

Zirgkastaņas ziedu izvilkums vīnogu kauliņu eļļā; Ārstniecības tauksaknes izvilkums olīvu eļļā; bišu vasks; Vērmeles, ārstniecības salvijas un mazā mārsila izvilkums kokosriekstu eļļā; Lielās nātres pulveris.

Lietošana

Lietošana lokāla, ieziežot ziedi ik vakaru plānā slānī. Var izmantot arī pārsējus, lai ziede nakts laikā nenosmērētu gultas veļu. 

Izveide

Ziedes izgatavošanas principi ir pavisam vienkārši, sākotnēji iesaku iepazīties ar šo rakstu lai saprastu pamatprincipus ziedes pagatavošanas tehnoloģijai un tālāk jau eksperimentēt, eksperimentēt un eksperimentēt. Tāpēc precīzas receptūras nav un nebūs, viss ir veidots pēc katra vajadzībām uz to sastāvdaļu tad liek arī uzsvaru.

Ārstnieciskā nozīme

Pamata uzsvars ir likts uz zirgkastaņas ziediem un ārstniecības tauksaknes sakneņiem, kuri tautas medicīnā ir pazīstami, kā iekaisuma noņemoši, atsāpinoši, reģenerējoši līdzekļi. Zirgkastaņu pielieto, lai koptu vēnas un stiprinātu vēnu sieniņas. Tauksakne jau spēcīgāk iedarbojas uz traumatiskiem bojājumiem, un to lietderīgi arī izmantot pēc lūzumu periodā.

Pavadošās vielas, kā vērmele, ārstniecības salvija un mazais mārsils, kopā ar dažādām piemeklētām eļļām uz ādu iedarbojas nomierinoši un kopjoši, palīdzot galvenajiem elementiem iesūkties dziļākos slāņos.

Bišu vasks, savukārt, izveidos uz ādas aizsargslāni, kas barojot ādu, aizsargās to gan pret vides ietekmi, gan ja kāda no ziedes sastāvdaļām iedarbosies pārlieku agresīvi.

Lielā nātre pateicoties K vitamīnam iedarbosies uz dažādiem asins izplūdumiem, brūcēm un stiprinās asinsvadus.